top of page

ORDINACE

Naše ordinace

 

Jsme specializované pracoviště zabývající se nemocemi interního a gastroenterologického profilu.

 

Provádíme diagnostické a terapeutické endoskopické vyšetření horního trávícího traktu (gastroskopie), dolního trávícího traktu (kolonoskopie), posuzujeme hemoroidy speciálním anoskopem a eventuálně je definitívně řešíme "neoperačně"- přístrojem Hemoron. 

 

Naše ordinace získala akreditaci na provádění screeningových kolonoskopií v rámci prevence vzniku kolorektálního karcinomu

 

Nedílnou součástí naší práce je ultrazvukové vyšetření břicha a štítné žlázy. Zvlášť se specializujeme na ultrazvukové vyšetření kliček tenkého střeva (k posouzení potravinové alergie a celiakie), kliček tlustého střeva (posouzení a monitorování nemocí jako M.Crohn, ulcerosní kolitída, divertikulární nemoc střeva, nádory...)

 

Pacienti jsou dle potřeby vyšetření ev. dispenzarizování v poradnách:  

 

Poradna gastroenterologická: řeší problematiku všech gastroenterologických problémů - vyšetření, léčba, dispenzarizace

 

Poradna hepatologická: zde jsou zařazení zejména pacienti s autoimunitní hepatitídou, overlap syndromem, cirhosou, fibrosou, těžší jaterní steatosou ev. další jaterní onemocnění. Nedispenzarizujeme pacienty s chronickou hepatitídou C a B, ani pacienty s akutním infekčním onemocnením jater.

 

Poradna IBD (pro pacienty s ulcerosní kolitídou a Crohnovou nemocí): Pacienty s touto nemocí vyšetřujeme a kompletně léčime až na biologickou léčbu. Naše ambulance není centrem pro léčbu IBD biologickou léčbou. Část naších pacientů byla zařazena do studií v rámci výzkumu nových léků a dle naších možností se v těchto studiích angažujeme.

Poradna pro pacienty s celiakií a potravinovou alergií: Poslední léta, kdy se této problematice věnujeme stále více a více, přináší obohacení naších vědomostí, zkušeností a zlepšení či vymizení potíží celé řady pacientů. Počty pacientů mluví za všechno. Přes 2300 pacientů evidovaných s různým stupněm potravinové alergie,145 pacientů s celiakií na plné bezlepkové dietě a více jak 1000 pacientů s "ještě nevyvinutou" celiakií, ale s nutností omezení lepku v dietě. Tyto pacienty zařazuje do "nové klinické a diagnostické jednotky" potravinová dyspepsie s alergickým rysem.

 

Poradna interní řeší problematiku pacientů interního profilu, včetně vyšetření EKG. 

Již 7 let se zapojujeme do výukových programu "Bílé vločky" a Jihočeské univerzity, když studenti navštěvují naši ambulanci. Realizujeme i přednášky pro lékaře a farmaceuty v rámci pravidelného doškolování těchto odborníků. 

Jsme si vědomi, že zdravotní problémy nelze léčit jenom dobrým slovem, tabletou a injekcí. Proto je někdy nutná i doplňková léčba a návrat k pohybu a k přírodě. Proto spolupracujeme s firmou Starlife a využíváme jejích produkty ke zlepšení zdravotního stavu řady pacientů s narušenou imunitou, deficitem vitamínů, minerálů, stopových prvků, únavou, chronickými nemocemi, přípravou pacientů na operace a pod.  Opakovaně přednášíme o příčinách onemocnění a principech účinnosti této "přírodní" medicíny, pro zájmové skupiny zdravého životní stylu, doplňkovou či přírodní medicínu.

bottom of page